Shrnutí (Někdo, kdo nejsem a Někdo, kdo bych chtěl být)

17. února 2018 v 2:51 | Nyce |  O blogu (a o mě)
Zdravím mí drazí,
tak nějak se mi podařilo splnit, co jsem předeslala. I když si Mirek nepotřeboval shrnutí, byla jsem již v polovině tak jsem ho dopsala :) . Kdyby vám přišlo, že jsem něco základního opomenula budu ráda za jakékoliv připomínky, otázky či dovětky.
Ještě bych ráda sdělila, že Někdo, kdo jsem bych ráda psala jako povídku, která se dá číst i samostatně, bez znalosti předchozích cyklů, tak aby to bylo čitelné i pro někoho, kdo si nepřečte tenhle článek. A poslední poznámka, ráda bych se v téhle povídce držela konceptu střídání kapitol, jedna ze součastnosti druhá retrospektivní. Užíjte si shrnutí :) A v neposlední řadě děkuji dobrým duším, které se vyjádřily pod poslední článek <3 .
Ondřej Dobříšek se z účastnil čtrnáctidenního zájezdu do Anglie pořádaného jeho střední školou. Už od začátku se vyskytly jisté komplikace, které mu neumožnovaly strávit zahraniční pobyt podle jeho představ.
Ondřej si plánoval, že bude v hostitelské rodinně bydlet se svými dvěma kamarády ze třídy, s Adamem a Markem. Nicméně kvůli své alergii byl nucen změnit hostitelskou rodinu a přestěhovat se k jiné, kde měl sdílet pokoj s manželskou postelí s mladší spolužákem Kryštofem.
Kryštof se však v kolektivu netěšil velké popularitě, pro svůj extravagantní zjev a odlišnou sexuální orientaci, kterou nikterak netajil, na rozdíl od Ondřeje.
Jejich společné soužití tedy ze začátku nebylo nikterak harmonické. Právě na opak. Ondřej se snažil, aby jeho orientace zůstala utajená a na svého nového spolubydlícího byl velice příkrý. Ovšem když zahlédl Kryštofa vycházet z koupelny, jen v ručníku a odmalovaného, jeho pohled se na něj radikálně změnil. Začal ho vzrušovat a bylo pro něj těžší skrývat své pravé já, svůj sexuální zájem o Kryštofa.
Ondřej se začal chovat jako slon v porcelánu a Kryštof si začínal všímat náznaků, které Ondřej vysílal. Průběhem času si oba našli k sobě cestu a vyvstal problém, jak vše bude probíhat po Anglii, jestli spolu budou chtít být v Česku, co na to řeknou jejich kamarádi anebo Ondřejovi homofobní rodiče, tohle vše hrálo proti nim.
Ke konci pobytu se stalo, že jeden z jejich učitelů odhalil jejich vztah, ale nechal si tuto informaci pro sebe, i když si velice užil trápení Ondřeje, který to samozřejmě nenesl vůbec dobře.
Ondřejův kamarád Marek měl zájem o nejlepší kamarádku Kryštofa, proto se jeho postoj k samotnému Kryštofovi radikálně změnil. Nikdy homosexuálům moc nerozuměl a přejímal chování své party, ale nedalo se říct, že by s nimi měl osobní konflikt.
Když vazba mezi Kryštofem a Ondřejem začínala býti hlubší, Marek ji nedokázal správně dekódovat. Myslel si, že zájem jeho kamaráda je stejný, jako ten jeho, tudíž že chce Kryštofovu kamarádku. A Ondřej naopak si myslel, že Marek zjistil, že má poměr s Kryštofem a měl s touhle situací problém. V rámci tohoto nedorozumění si to oba dva vyříkali mezi sebou pěstmi. Nakonec Ondřej uvedl vše na pravou míru a překvapivě, jejich přátelství zůstalo zachováno.
Druhý cyklus se odehrával v Česku po návratu z Anglie. Ondřej již ze začátku musel řešit svou minulost. Zjistil, že když si dříve užíval nezávazného sexu přes seznamky, tak se mu stalo, že se vyspal s nejlepší kamarádem svého kluka, tedy s Kryštofovým kamarádem kadeřníkem Antonínem.
Ondřej v tomto cyklu nepřiznal svým rodičům svou orientaci. Nicméně ke konci série se seznámil s rodiči Kryštofa, kteří neměli problém s jejich vztahem.
Kvůli rekonstrukci bytu se k Ondřejovi nastěhoval jeho bratranec Vojtěch. Vojtěch se jevil velmi nevyspěle, ztřeštěně, lehkovážně, místy měl až homofobní poznámky. Neměl problém Ondřeje vydírat, aby dostal to, co chtěl. Nicméně věci, které chtěl nebyly jen v jeho osobním zájmu, byly i v Ondřejově zájmu, i když jeho bratranec si to ze začátku neuvědomoval.
Ondřej měl ze začátku veliký problém najít si ke svému bratranci cestu. Vadila mu jeho nezodpovědnost, volnomyšlenkářství, a to že si užíval párty život víc, než bylo záhodno. Nedokázal se také přenést, že přesto všechno Ondřejova rodina vnímala Vojtěcha, jako toho lepšího z nich dvou a byl mu často dáván za vzor. Jednoduše řečeno na něj žárlil.
Na Vojtěcha postupem času vyplynulo, že je bisexuál a moc neřeší s kým, co má. Začal si překvapivě rozumět s Antonínem a chtěl si z něj udělat kamaráda s výhodami. Nicméně Antonín si velice vážil přátelství s Vojtou, tak s ním nechtěl mít sex, aby se zbytečně jejich kamarádský vztah nepokazil.
Později celá situace mezi nimi vyústila, že Antonín zjistil, že k Vojtěchovi cítí něco víc. Nicméně Antonín měl pravidlo, že si nebude začínat vztah s kluky, kteří nemají stejnou orientaci jako on. Kryštof všeobecně s tímhle Antonínovým pravidlem nesouhlasil, ovšem protože Vojtěcha neměl rád pro jeho ztřeštěnou povahu, tak svého kamaráda podporoval v jeho rozhodnutí. A také detaily o Vojtěchově chování, které mu sděloval Ondřej jen prohloubily Kryštofovu nevraživost. Tak poradil svému nejlepšímu kamarádovi, aby na Vojtěcha zapomněl způsobem, že začne chodit s klukem, který o něj měl zájem dříve, ale bohužel jim to nevyšlo, protože v té době se Antonín nechtěl vázat.
Antonín tak učinil. Ke konci prázdnin pořádal akci na chatě jeho rodičů. Snažil se zde Vojtěchovi vyhýbat, ale nezdařilo se. I když v té době měl už přítele, náhradu za Vojtěcha, mezi ním a Ondřejovým bratrancem znovu přeskočila jiskra.
A ač si Antonín myslel, že nemá šanci mít s Vojtěchem vztah, protože mu sám Vojtěch tvrdil, že nechce mít žádné závazky s děvčetem a s klukem už vůbec ne, protože jeho otec, bratr Ondřejova otce, byl také velice homofobní.

Po rvačce, kterou měl Vojtěch s chlapcem, kterého si na chatu přivedl Antonín jako svého přítele se vše změnilo. Antonín s Vojtěchem skončili v posteli a tenhle okamžik je taky závěrečný pro druhý cyklus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arya Arya | 17. února 2018 v 13:21 | Reagovat

Juhuuuuu guurrrlll :D uprimne som zabudla ze tam vobec boli Vojtech a Antonin, takze som ozaj vdacna za zhrnutie a uz sa tesim na samotnu poviedocku :D

2 Mirek Mirek | 18. února 2018 v 9:05 | Reagovat

Jen taková malá poznámka : v Někdo, kdo bych chtěl být - Úvod máš jenom prvních šest kapitol, ostatní se musí dohledat.... :-P

3 Nyce Nyce | 25. února 2018 v 10:13 | Reagovat

Děkuji za komentáře.

[2]: Až budu mít čas tak to všechno překopu, děkuji za upozornění :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama